پست های ویژه مشاهده همه

خرید لپ تاپ مناسب برای بازی های کامپیوتری

ر

خرید لپ تاپ مناسب برای بازی های کامپیوتری

 

اگر می خواهید لپ تاپ شما بهترین عملکرد را در بازی های کامپیوتری داشته باشد, باید به هنگام خرید دقت لازم را داشته باشید. در اینجا چند نکته برای خرید لپ تاپ مناسب بازی های کامپیوتری آورده شده است.

 

مراحل

 

  1. اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ پردازنده ی خوبی داشته باشد. Intel نسبت به AMD پردازنده ی بهتری است, اما AMD ارزان تر است. سعی کنید I5، I7 یا R5 R7 خریداری کنید.

پردازنده ی مناسب

  1. گرافیک آن را بررسی کنید. اگر گرافیک لپ تاپ شما پایین است, نمی توانید همه ی بازی ها را اجرا کنید. بنابراین باید به گرافیک لپ تاپ خیلی دقت کنید. لپ تاپی بخرید که کارت گرافیک AMD Radeon داشته باشد. لپ تاپ هایی که این کارت گرافیک را دارند, خیلی گران نیستند و کارایی خوبی دارند. حداقل من مدل 7730M را ترجیح می دهم، زیرا گران نیست و قابلیت اجرای بسیاری از بازی ها را با تنظیمات بالا دارد.

 

  1. تا جایی که می توانید RAM بالایی خریداری کنید. لپ تاپ شما حداقل باید 4 گیگا بایت حافظه ی RAM داشته باشد. اگر نداشت, چنین لپ تاپی را نخرید. بهترین عملکرد را RAM 8 گیگابایت دارد.

Hard Drive

  1. به دنبال لپ تاپی باشید که حجم هارد زیادی داشته باشد. این مسئله خیلی مهم نیست اما باید اطلاع داشته باشید که برای لپ تاپ نمی توانید از هارد اضافی استفاده کنید و بازی ها نیز حجم زیادی را اشغال می کنند. بنابراین اگر فضای کافی نداشته باشید مجبور می شوید از هارد خارجی استفاده کنید که سرعت بالایی ندارند.

 

  1. لپ تاپی خریداری کنید که چندین سال گارانتی داشته باشد. بعضی شرکت ها یک سال گارانتی می کنند که قطعا خیلی کم است. اگر لپ تاپی بخرید که حداقل 2 سال گارانتی داشته باشد می توانید از عمر طولانی لپ تاپ خود مطمئن شوید. به عنوان مثال, شرکت DELL لپ تاپ هایش را 3 سال گارانتی می کند و واقعا لپ تاپ های خوبی دارد. بهتر است قبل از خرید حتما نگاهی به لپ تاپ های این شرکت بیاندازید.

 

  1. اگر می توانید بیشتر هزینه کنید لپ تاپی بخرید که هارد SSD داشته باشد. واقعا سرعت بالایی دارند!

 

مترجم : آرزو بذرگر

 

منبع : خرید لپ تاپ مناسب برای بازی های کامپیوتری


لینک های دانلود
لینک کوتاه‌ :
مطالب مرتبط
برچسب ها

دسته بندی خوانندگان