پست های ویژه مشاهده همه

نحوه محافظت از یک پوشه از طریق ایجاد یک پوشه ی فشرده در ویندوز ویستا

 

نحوه محافظت از یک پوشه در ویندوز از طریق ایجاد یک پوشه ی فشرده در ویندوز ویستا

 

در حالیکه ویندوز از افزودن رمز برای پوشه های خاص پشتیبانی نمی کند, راه های مختلفی وجود دارد که  به کمک آنها می توانید فایل ها و پوشه های خود را از دید افراد ناشناس مخفی کنید. برای اینکه یاد بگیرید که چگونه از فایل ها و پوشه های شخصی خود محافظت کنید, ادامه ی این مقاله را دنبال کنید.

 

مراحل :

winrar

 1. یک نرم افزار فشرده سازی فایل را دانلود و نصب کنید. 7-zip یکی از محبوب ترین گزینه های رایگان می باشد. در این مقاله طرز استفاده از این برنامه را به شما آموزش می دهیم.

گزینه Add to archive

 1. فایل فشرده را ایجاد کنید. پوشه ای را که می خواهید رمزگذاری شود را انتخاب کنید. روی این پوشه راست کلیک کنید و از منو گزینه ی 7-Zip را انتخاب کنید. از منوی دوم گزینه ی “Add to archive…” را انتخاب کنید. با این کار 7-Zip باز خواهد شد.
 2. تنظیمات لازم را اعمال کنید. شما می توانید فایل را تغییر نام دهید. اگر می خواهید پوشه بدون نرم افزار 7-Zip در سیستم فشرده شود از منو گزینه ی “Archive format” را انتخاب کنید.

وارد کردن رمز عبور

 1. یک رمز عبور جدید اضافه کنید. در سمت راست پنجره ی 7-Zip دو فیلد وجود دارد که در آن می توانید رمز عبور و تکرار آن را وارد کنید. گزینه ی Encrypt File Names را علامت بزنید تا پوشه قفل شود در غیر این صورت تنها فایل شخصی مورد نظر شما قفل خواهند شد.
 2. فایل های اصلی را پاک کنید. هنگامی که مراحل بالا را انجام دادید, دو کپی از یک فایل خواهید داشت. فایل اصلی و فایل فشرده. برای اینکه دیگر به این فایل ها دسترسی وجود نداشته باشدع این فایل ها را حذف کنید یا آنها را به محل دیگری منتقل کنید.

 

 

 

منبع : نحوه محافظت از یک پوشه از طریق ایجاد یک پوشه ی فشرده در ویندوز ویستا


لینک های دانلود
لینک کوتاه‌ :
مطالب مرتبط
برچسب ها

دسته بندی خوانندگان
همکاران
 • آپدیت نود 32
 • یوزر پسورد نود 32
 • لایسنس رایگان نود 32
 • خرید آنتی ویروس
 • سايت پیش بینی
  بازی انفجار
 • بازی کراش
 • شرط فا
  سایت انفجار
  بازی انفجار
  سایت بازی انفجار
  سایت شرط بندی
  بازی انفجار
  بازی انفجار
  سایت بازی انفجار
  بت فوروارد
  وان ایکس بت
  jetbet