پست های ویژه مشاهده همه

نحوه ی خروج از حالت Safe Mode در ویندوز

 

نحوه ی خروج از حالت Safe Mode در ویندوز

 

ترفند ها به شما آموزش می دهد چگونه بعد از اینکه کامپیوتر, تبلت یا گوشی هوشمند خود را در حالت Safe Mode قرار داده اید, مجددا راه اندازی کنید. Safe Mode به حالتی گفته می شود که کامپیوتر, تبلت یا گوشی هوشمند شما تنها برنامه ها و اطلاعات مورد نیاز برای اجرای فرایند های اصلی را بارگذاری می کند و از این حالت برای حذف ویروس یا رفع مشکلات اصلی دستگاه استفاده می شود. شما تنها زمانی باید از حالت Safe Mode خارج شوید که مطمئن هستید مشکل یا ویروس مورد نظر رفع شده است.

Windows Safe mode

مراحل :

 1. کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید. منوی Start را باز کنید, روی Powerو سپس Restart کلیک کنید. در اکثر مواقع, این کار برای خروج از حالت Safe Mode در کامپیوتر کافی خواهد بود.

اگر کامپیوتر شما در حالت Safe Mode مجددا راه اندازی شد, به مرحله ی بعد بروید.

 1. منوی Start را باز کنید. از گوشه ی سمت چپ صفحه روی لوگوی Windows کلیک کنید.
 2. در منوی Start عبارت system configuration را تایپ کنید. با این کار کامپیوتر برنامه ی System Configuration را جستجو خواهد کرد.
 3. روی گزینه ی System Configuration کلیک کنید. این آیکون مانیتور شکل در بالای پنجره ی Start قرار دارد. System Configuration باز خواهد شد.
 4. روی زبانه ی General کلیک کنید. این زبانه در گوشه ی سمت چپ پنجره قرار دارد.
 5. گزینه ی “Normal startup” را علامت بزنید. این گزینه در بالای قسمت General قرار دارد.
 6. روی زبانه ی Boot کلیک کنید. شما می توانید این زبانه را در بالای پنجره مشاهده کنید.
 7. علامت گزینه ی “Safe boot” را حذف کنید. این گزینه در وسط پنجره قرار دارد. اگر این گزینه علامت نداشت, Safe Boot در حال حاضر غیرفعال شده است.
 8. روی Apply و سپس OK کلیک کنید. هر دو گزینه در انتهای پنجره قرار دارد. با این کار می توانید اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر شما به صورت پیش فرض در حالت Safe Mode راه اندازی نخواهد شد.
 9. کامپیوتر خود را خاموش کنید. روی Start, Power و Shut down کلیک کنید. با این کار کامپیوتر شما خاموش خواهد شد.
 10. اجازه دهید کامپیوتر برای چند دقیقه خاموش بماند. با انجام این کار کامپیوتر کاملا خاموش خواهد شد و حافظه ی پنهان و درونی آن به روز خواهد شد.
 11. دوباره کامپیوتر را روشن کنید. برای این کار دکمه ی “Power” را فشار دهید. هنگامی که کامپیوتر به صورت کامل راه اندازی شود, خواهید دید که از حالت Safe Mode خارج شده است.

اگر کامپیوتر شما هنوز در حالت Safe Mode بود, باید آن را به مراکز پشتیبانی فنی ببرید تا مشکل را تشخیص دهند.

 

منبع : نحوه ی خروج از حالت Safe Mode در ویندوز


لینک های دانلود
لینک کوتاه‌ :
مطالب مرتبط
برچسب ها

دسته بندی خوانندگان