پست های ویژه مشاهده همه

نحوه ی مشخص کردن یک فریم خاص در  Timecode برنامه ی Final Cut Pro

 

نحوه ی مشخص کردن یک فریم خاص در  Timecode برنامه ی Final Cut Pro

 

در Final Cut Pro, Timecode یک بخش خاصی از ویدئو را مشخص می کند و می تواند ساعت ها, دقیقه ها یا فریم ها را نمایش دهد. Timecode در  Final Cut Pro زمانی به شما کمک می کند که می خواهید به قسمت خاصی از فریم ویدئوی خود بروید. به عنوان مثال اگر می خواهید در لحظه ی خاصی از ویدئوی خود جلوه ای را اضافه کنید می توانید از Timecode برای رسیدن به این ثانیه از ویدئو استفاده کنید. Timecode برای تعیین دوره ی زمانی خاصی از ویدئو نیز به کار می آید. برای اینکه یاد بگیرید چگونه در Final Cut Pro از Timecode استفاده کنید, مقاله ی زیر را مطالعه کنید.

 

مراحل :

نمایش Timecode

  1. روی محلی که Timecode نمایش داده می شود, یک بار کلیک کنید.

 

  1. زمان مورد نظر را وارد کنید.

در فیلد مشخص شده زمان مورد نظر را تایپ کنید. به عنوان مثال اگر زمان بر حسب ساعت, دقیقه و ثانیه نمایش داده می شود و شما می خواهید به دقیقه ی 30 و ثانیه ی 45 بروید باید اعداد 003045 را تایپ کنید و دکمه ی  “Enter” را فشار دهید.

تنظیم Timecode

  1. شما می توانید از علامت + و – کنار Timecode کمک بگیرید و به نقطه ی زمانی خاصی از ویدئو بروید. از این علامت ها برای حرکت به جلو و عقب در جدول زمانی استفاده کنید. به عنوان مثال, اگر می خواهید ویدئویی را ویرایش کنید و 30 ثانیه جلوتر از زمانی که مشخص شده است بروید دکمه ی + را فشار دهید و عدد 30 را تایپ کنید تا به زمان مورد نظر برسید.

منبع : نحوه ی مشخص کردن یک فریم خاص در  Timecode برنامه ی Final Cut Pro


لینک های دانلود
لینک کوتاه‌ :
مطالب مرتبط
برچسب ها

دسته بندی خوانندگان