پست های ویژه مشاهده همه

گارانتی الماس مطابق با شرکت اپل

گارانتی اپل شرکت الماس پایتخت

شرکت الماس پایتخت از جمله شرکت هایی است که در ایران به عنوان یک شرکت با سابقه و قدیمی در بخش محصولات اپل شناخته می شود. با کمی جستجو در فضای مجازی، می توانید متوجه شوید که در هر بخشی از اینترنت که موضوع محصولات اپل در ایران باشد به سادگی می توانید اثری از فعالیت های شرکت الماس پایتخت را مشاهده نمایید.

شرکت الماس پایتخت سابقه طولانی در بخش محصولات اپل دارد. شاید بتوان گفت کسانی که در گذشته از محصولات اپل استفاده می کردند، به نحوی یا محصول خود را از این شرکت خریداری نمودند و یا خدمات فنی و تعمیراتی متناسب با کالای خود را از شرکت الماس پایتخت دریافت کرده اند.

از آن گذشته تا به امروز، شرکت الماس پایتخت توانسته حضور مناسب و همیشگی خود را در این بازار حفظ نماید.

برای شرکت های با سابقه ای مانند شرکت الماس پایتخت که به عنوان فروشنده محصولات اپل شناخته می شوند، فروش کالا به تنهایی مهم نمی باشد، زیرا ضامن حیات و بقای این شرکت ها به کیفیت خدمات در بلند مدت بستگی دارد.

بخش انبوهی از مشتریان شرکت الماس پایتخت، خرید محصولات اپل را به واسطه این شرکت تجربه کرده اند و در هر به روز رسانی و یا تولید کالای جدید از سوی شرکت اپل، همان مشتریان قدیمی به واسطه تجربه ارتباطی مناسبی که با این شرکت داشته اند، مجدد اقدام به خرید محصولات جدید شرکت اپل از شرکت الماس پایتخت نموده اند.

بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در بخش فروش و خدمات پس از فروش باعث گردیده تا وجهه ای مناسب برای کلیه بخش های شرکت الماس پایتخت ایجاد گردد. از این رو گارانتی اپل در شرکت الماس پایتخت یک موضوع بسیار مهم است و این مجموعه تمام تلاش خود را برای ایجاد فضای مناسب ارتباطی با مشتریان به کار گرفته است.

خرید ایفون 11

قیمت ایفون ۱۱

اصلی ترین ویژگی گارانتی اپل شرکت الماس پایتخت

چرا گارانتی اپل الماس پایتخت؟

شرکت الماس پایتخت خود را متعهد نموده است که گارانتی محصولات اپل را برای تمامی خریداران این برند در ایران، فراهم نماید. اما ویژگی مهم این شرکت این است که گارانتی ارائه شده از سوی شرکت الماس پایتخت “دقیقاً و دقیقاً” طبق متن قانون گارانتی “شرکت اپل” می باشد. این نحوه تعهد و شرایط گارانتی در واقع ترجه رسمی شرایط گارانتی اپل در آمریکا و سایر کشورهای دنیا می باشد.

شرکت الماس پایتخت خود را موظف می داند تمامی بندهای گارانتی شرکت اپل که در سایت اصلی خود منتشر نموده است را برای مشتریان خود فراهم آورد. در واقع شرکت الماس پایتخت قوانین گارانتی و خدمات پس از فروش خود را منطبق بر اطلاع رسانی ها و شرایط واقعی شرکت اپل تعریف و سازماندهی نموده است. مدل ارتباطی و مدل ارائه خدمات پس از فروش در شرکت الماس پایتخت دقیقا بر اساس الگوی شرکت اپل طراحی شده است.

شرکت الماس پایتخت برای ارائه گارانتی واقعی و معتبر محصولات اپل، قوانین جهانی شرکت اپل را با روش های کاربردی و متناسب با فضای ایران تنظیم نموده و به گونه ای فرایندهای خدمات پس از فروش را برای مشتریان خود روش بندی نموده است که هر خریدار پس از خرید محصول مورد نظر خود، از همان خدماتی در ایران بهره مند شود که یک شخص در کشور آمریکا در هنگام خرید محصولات اپل برخوردار است.

 

انواع گارانتی اپل در شرکت الماس پایتخت

همانطور که میدانید شرکت اپل در سراسر دنیا به یک شیوه فرایندهای خدماتی خود را ارائه می دهد. در حالت کلی شرکت اپل دو نوع گارانتی دارد. گارانتی اول به عنوان گارانتی عمومی شناخته می شود و گارانتی دوم نیز به عنوان بیمه اپل شناخته می شود. از این رو شرکت الماس پایتخت نیز در ادامه روش جهانی شرکت اپل به مشتریان خود دو نوع گارانتی ارائه می دهد و در صورت نیاز و خواست مشتری، می تواند گارانتی عمومی و یا بیمه اپل را به واسطه محصول مورد نظر ارائه نماید.

 

طبق گزارش یکی از سایت های معتبر خبری و فعال در بخش فناوری اطلاعات، محتوای خاصی از یک دفترچه راهنمای گارانتی محصولات اپل که این دفترچه منسوب به شرکت اپل می باشد، منتشر شده است که در آن برخی از شرایط گارانتی و یا مسائل مربوط به خدمات پس از فروش این برند را بیان نموده است.

این دفترچه حاوی اطلاعات اختصاصی در خصوص اینکه شرکت اپل برای ارائه خدمات و گارانتی به مشتریان خود چگونه رفتار می کند می باشد. در این اطلاعات قوانینی وجود دارد که مشخص می کند شرکت اپل برای محصولات خود چه مواردی را در نظر گرفته است تا بر اساس آن موارد، محصول مورد نظر مشمول شرایط گارانتی و یا خدمات پس از فروش بشود.

شرکت الماس پایتخت گارانتی اپل را به عنوان اصول اولیه تعهدات و خدمات پس از فروش خود در نظر گرفته است و از این رو قوانین مندرج در شرکت اپل به عنوان قوانین و شرایط گارانتی فعلی این شرکت در ایران محسوب می شود.

در این دفترچه الزامات تعمیر گوشی، ارائه خدمات پس از فروش و شرایط گارانتی محصولات تشریح گردیده است. و نیز در خصوص شرایط خارج شدن دستگاه اپل از گارانتی و مواردی که شامل گارانتی نمی باشند هم توضیحاتی داده شده است.

در حال حاضر اپل اعلام نموده است که گوشی هایی که فاقد شرایط گارانتی باشند از امتیاز دریافت خدمات گارانتی خارج می شوند.

از جمله موارد مهمی اشاره شده در این دفترچه، تعمیر محصولات اپل توسط افراد غیر مجاز و غیر فنی می باشد. بر اساس اطلاع رسانی مجوعه بیزینس اینسایدر، این دفترچه راهنما دارای 22 صفحه‌ می باشد و در  تاریخ  3 مارس سال 2017 منتشر شده است. البته لازم به ذکر است که این دفترچه توضیحات گارانتی، ظاهراً انتشار عمومی و جهانی نیافته است و از نگاه شرکت اپل صرفاً جهت اطلاع می باشد.

شرکت اپل نام این دفترچه را دفترچه “راهنمای تعمیر و بازرسی بصری-مکانیکی” به اختصار ‪VMI گذاشته است. در بخش اختصاصی گوشی های آیفون در این دفترچه ما مشاهده می کنیم که این شرکت شرایط لازم برای استفاده از گارانتی یا ابطال آن برای آیفون‌های 6، 6 پلاس، 6 اس، 6 اس پلاس و 7 پلاس را تشریح نموده است و نسبت به این شرایط قوانین جهانی خدمات پس از فروش  خود را در بخش محصولات اپل بیان نموده است.

 

ظاهراً طبق نظر شرکت اپل ایرادهایی که در زیر به آن اشاره می شود جزو شرایط گارانتی محسوب می گردد:

1-      شکستگی در قسمت زیرین شیشه صفحه نمایش

2-      به هم ریختگی پیکسل‌های صفحه

3-      ناهمترازی فوم دوربین فیس‌تایم

4-      ترک‌های ریز روی شیشه بیرونی و صفحه نمایش بدون اثر ضربه

طبق آنچه که در این دفترچه آمده است. گوشی‌هایی که آسیب‌های یاد شده به آن وارد شده باشد در بخش پوشش قوانین گارانتی قرار خواهند گرفت.

 

خدمات خارج از گارانتی طبق قوانین جهانی شرکت اپل

شرکت اپل در این دفترچة راهنما برخی از شرایطی که خارج از گارانتی می باشد را نیز بیان نموده است. البته لازم به ذکر است که شرکت اپل تصریح نموده است که این شرایط خارج از قوانین گارانتی می باشد اما می تواند در شرایط ارائه خدمات قرار گیرد. یعنی آنکه برای رفع موانع مذکور از مشتری هزینه دریافت می شود. شرایط شرکت اپل در خصوص قوانین خارج از گارانتی شامل موارد زیر می شود:

1-      شکستگی ‪ LCD

2-      خرابی دوربین به دلیل تماس با نور لیزر

3-      ساییدگی و خراش شدید

4-      سوراخ شدن گوشی

5-      ترک‌های زیاد روی شیشه صفحه نمایش

6-      آسیب دیدگی کانکتورها

نکته: تمام شرایط ذکر شده، دقیقاً طبق گفته شرکت اپل و مطابق با قوانین جهانی این برند می باشد.

شرکت اپل همچنین اعلام نمود که آسیب یا دست‌ کاری عمدی، جدا کردن یک قسمت از اجزای سخت افزاری گوشی، استفاده از باتری‌های غیر اپلی سبب می گردد تا شرکت اپل محصول مورد نظر را فاقد شرایط لازم برای دریافت خدمات تعمیر یا تعویض تشخیص دهد.

همچنین شرکت اپل اعلام نمود که اگر خریداران محصول جزو آن دسته از مشتریانی باشند که از خدمات‪ +AppleCare استفاده میکنند قادر خواهند بود تا در بعضی از موارد فوق، از خدمات گارانتی استفاده نمایند.

البته شرکت اپل اعلام نموده است برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی خدمات سخت افزاری‪ +AppleCare حداکثر دو آسیب غیرعمدی را تحت پوشش قرار میدهد و برای برطرف کردن آسیب‌های وارده به صفحه نمایش، 29 دلار و برای هرگونه آسیب دیگر 99 دلار از مشتریان خود دریافت می نماید.

 

گارانتی اپل در بخش آسیب مایعات

در دفترچه راهنمای گارانتی ‪VMI شرکت اپل بخشی نوشته شده است که به آسیب‌ های ناشی از تماس محصولات اپل با آب یا سایر مایعات می پردازد.

طبق قوانین شرکت اپل در بخش گارانتی و یا تعمیرات، شاخصه ای تحت عنوان “‪LCI” وجود دارد. این شاخصه در واقع روش سنجش و بررسی گوشی در هنگام برخورد دستگاه با مایعات محیطی می باشد. این پروتکل به تکنسین های فنی و تعمیراتی شرکت اپل آموزش می دهد که چگونه یک دستگاه را از بابت تماس با مایعات محیطی بررسی و ارزیابی کنند.

این روش بازرسی به تکنسین ها کمک می کند تا تشخیص دهند که دستگاه مورد نظر آیا با مایعات تماس داشته است یا نه، و یا تشخیص دهند که میزان آسیب مایعات در دستگاه به چه میزان می باشد. زیرا گاهی ممکن است که صاحب دستگاه در هنگام مراجعه به واحد تعمیرات، در خصوص دستگاه خود تمام حقیقت را بیان نکند، در این حالت است که کارشناسان با استفاده از روش مورد نظر، در خصوص ادعای مشتری از بابت آب خوردگی یا عدم این موضوع، واقعیت مسئله را تشخیص می دهند و در ادامه بر اساس این روش تشخیص، تعیین می گردد که آیا دستگاه مورد نظر مشمول گارانتی و یا خدمات می شود یا خیر.

تکنسین های تعمیراتی شرکت اپل پس از آنکه تشخیص داده که دستگاه دچار آب خورده گی شده است از صاحب دستگاه سوال نموده و اگر صاحب دستگاه منکر این موضوع شود، تکنسین ها موظف هستند که با استفاده از شاخص ارزیابی ‪LCI دستگاه را چک نموده و میزان و تأثیرات آبخوردگی را برای مشتری مستند سازی نمایند. پس از این مستند سازی و تفهیم به مشتری، شرایط گارانتی مجدد برای مشتری یادآوری شده و دستگاه مورد نظر از شرایط گارانتی خارج می شود.

همچنین در این دفترچه تصریح شده که شرکت اپل آسیب‌های ظاهری دستگاه ها را از قبیل شکستگی لبه گوشی، فرو رفتگی، خراش و ساییدگی را تحت پوشش گارانتی قرار نداده و این عوامل را جزو خطای انسانی کاربر محاسبه میکند.

 

نکته بسیار مهم گارانتی اپل

شرکت اپل در یک قوانین کلی و بین المللی تصریح نموده است که تمامی حوادث و نواقصی که توسط مشتری برای دستگاه به وجود آید را خارج از شرایط گارانتی و یا در برخی از موارد خارج از شرایط خدمات قرار می دهد و از طرفی دیگر نیز مسئولیت هر گونه اشتباه و یا خطای تولید که از سوی خود شرکت اپل ایجاد شده باشد را برعهده گرفته و ضایعة ایجاد شده را تحت پوشش گارانتی خود قرار می دهد.

 

شرایط گارانتی شرکت الماس پایتخت

گارانتی محصولات اپل در ایران توسط شرکت الماس پایتخت

شرکت الماس پایتخت نیز طبق تمامی موازین و قوانین بین المللی شرکت اپل عمل نموده و بر همان اساس خدمات و گارانتی خود را برای محصول فروخته شده ارائه می نماید. از این رو شرکت الماس پایتخت این امکان را دارد تا تمامی محصولات شرکت اپل را در ایران، گارانتی نماید و برای مصرف کنندگان این برند امنیت خاطر مناسبی را در بخش استفاده از گارانتی معتبر ایجاد نماید. شرایط کلی گارانتی شرکت الماس پایتخت شامل موارد زیر می باشد:

1-      ارائه گارانتی عمومی (منطبق بر شرایط گارانتی عمومی در سایت شرکت اپل)

2-      ارائه گارانتی بیمه اپل (منطبق بر شرایط اعلام شده در سایت شرکت اپل ‪AppleCare)

3-      تأمین قطعات با کیفیت برای تعمیرات

4-      ارائه خدمات پس از فروش مناسب

5-      ارائه تعمیرات فنی و اختصاصی

 

مهم ترین ویژگی گارانتی شرکت الماس پایتخت

اگر شما دارنده محصولات شرکت اپل هستید، مطمناً به گارانتی این محصولات بسیار اهمیت خواهید داد. اما مطمئناً هر نوع گارانتی در ایران شاید نتواند سرعت عمل و کیفیت “گارانتی اپل الماس پایتخت” را داشته باشد.

شرکت الماس پایتخت برای دست رسی به قطعات با کیفیت و اورجینال و ارائه خدمات تخصصی و مستقیم و عرضه گارانتی با کیفیت، هر ماه 2 مرتبه محصولات شامل گارانتی اپل را به کشور کانادا ارسال و گارانتی مستقیم اپل را از شعبه کشور کانادا دریافت می کند.

از این رو مشتریان، خریداران و مصرف کنندگان محصولات اپل فروخته شده توسط شرکت الماس پایتخت در ایران، با یک گارانتی با کیفیت و اصلی مواجه می باشند و در صورت بروز مشکل در این بخش، به سادگی دستگاه به خارج از کشور منتقل و در شعبه اصلی این شرکت (اپل) در کشور کانادا به مشکل آنها رسیدگی و مسئله مرتفع می شود.

 

گارانتی چیست

گارانتی در واقع یک وظیفه و تعهد از پیش تعیین شده ای است که تولید کننده کالا به عنوان یک ارزش افزوده در خصوص محصولات تولیدی خود در نظر میگیرد و بر این اساس تولید کننده، کالای خود را برای استفاده و فروش در محیط مشتری تضمین می نماید.

گارانتی به مجموعه رفتارها و تعهداتی گفته می شود که تولید کننده برای خود از پیش تعیین می نماید که در قبال محصول تولید شده چه وظایفی دارد. در حالت کلی تولید کننده یک محصول، وظیفه اصلی خود را تولید محصول می داند و در این راستا کیفیت ایجاد شده برای محصول را نیز جزو وظایف تولیدی خود می داند اما تولید کننده برای فروش بهتر خود، تعهداتی را برای خود ایجاد می کند که بتواند مصرف کنندگان محصولات خود را از بابت استفاده از آن کالا راضی و مطمئن نماید.

گارانتی فعالیتی است که تولید کننده خارج از محیط تولید و کارخانه به دنبال اجرای آن می باشد. ظاهرا اینگونه است که تولید کننده برای حضور همیشگی در بازار مصرف و حضور در کورس رقابت فروش، تمایل دارد رفتارهایی خارج از تخصص خود که همان تولید است از خود نشان دهد، تا مصرف کننده تمایل بیشتری برای استفاده از کالای تولید شده داشته باشد.

البته از سوی دیگر، مصرف کننده نیز بسیار خواهان دریافت ارزش افزوده می باشد. زیرا، مصرف کننده از بابت پولی که برای یک محصول پرداخت می کند، می تواند انتخاب های متعددی داشته باشد.

به عنوان مثال، هر شخص در زمان خرید یک کالا، کالای مورد نظرش را می تواند از چندین فروشنده تهیه نماید، اما اینکه نهایتاً یک خریدار کالای مورد نظرش را از چه فروشگاه و یا خریداری تهیه نماید به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 

ویژگی مهم گارانتی

از جمله عوامل مهم و یا تأثیرگذاری که خریداران کالا و مصرف کنندگان به دنبال آن هستند، وجود گارانتی برای یک محصول است. کالاهای مختلفی در سطح بازار مصرف وجود دارد که هر یک بر اساس تفکر تولید کننده ی آن، دارای نحوه ای از گارانتی است.

اما وظیفه اصلی گارانتی این است که اگر کالای تولید شده پس از تولید فروخته شد و در همان ابتدا به هر دلیلی دچار مشکل گردید، خدمات گارانتی محصول معیوب را طبق فرایند خاصی آن را کارشناسی و سپس دریافت می کند و به مبدأ خود یعنی همان تولید کننده برگشت می دهد و تولید کننده موظف است کالای مورد نظر را جایگزین و یا تعمیر نماید.

موضوع گارانتی برای یک کالا در واقع نشان گر آن است که اگر محصول تولید کننده در مسیر تولید، عرضه و ارسال به دست مشتری دچار نقص خاصی گردید، این نقص را در همان ابتدا برطرف نماید. در واقع کالاهایی که بر اساس خطای انسانی، خطای رباتیک، خطای محاسباتی و یا خطاهای غیر عمد و پنهان تولید می شوند، ممکن است بر اساس روش های مختلفی از کارخانه خارج و به دست مشتری برسد.

از این رو موضوع گارانتی این خطاهای عمدی یا غیر عمدی را پوشش می دهد یا از جهتی خطاهای انسانی و یا غیر عمدی تولید کننده در هنگام تولید را به نحوی می پوشاند و از جهت دیگر به مصرف کننده و خریدار کالا این اطمینان را بدهد که، او می تواند کالایی را خریداری کند که دارای خدمات مناسبی است و اگر کالای خریداری شده به هر دلیلی دچار نقص تولید و نقص ابتدایی بوده باشد می تواند این نقص غیر عمدی را مرتفع نماید و ابزار رفع این عارضه همان شرایط گارانتی می باشد.

 

انواع گارانتی

تقسیم بندی گارانتی ها بر اساس میزان تعهدات و شرایط پوشش و یا تحقق گارانتی تقسیم بندی می شود. همچنین گارانتی ها بر اساس سطح بندی گارانتی حداقلی، متوسط و عالی نیز تقسیم بندی می شوند.

یعنی آنکه هر گارانتی می تواند کف و یا سقفی را برای خود تعریف کنند. شاید بهتر باشد که برای تشخیص کیفیت یک گارانتی به سطح آن توجه نمود. گارانتی های در سطوح مختلف ارزش های افزوده مختلفی را ایجاد می کنند و هر افرزش افزوده در سطح خود درای هزینه ها و ارزش های مالی مختص به خودش می باشد.

اگر یک گارانتی در شرایط حداقلی بخواهد خدماتی را به مشتری ارائه نماید، بر اساس آن هزینه های پیرامونی گارانتی برای تولید کننده و یا مصرف کننده بسیار پایین خواهد آمد و همچنین به همان میزان اگر شریط و تعهدات گارانتی از سوی تولید کننده بالا برود، این میزان ارزش افزوده و هزینه های مالی پیرامون گارانتی نیز افزایش می یابد. لذا در هنگام خرید کالا و انتخاب گارانتی، باید به میزان شرایط، تعدد تعهدات، کیفیت خدمات و علی الخصوص هزینه آن توجه نمود.

 

انواع گارانتی در ایران

موضوع گارانتی در ایران دارای یک سیر تاریخی خاصی می باشد. از آنجایی که کشور ایران در شرایط مختلف سیاسی، اقتصادی، ارتباطی و تولیدی در طول تاریخ قرار گرفته است، لذا صنایع مختلف در ایران نیز متأثر از این تغییر شرایط، تغییر رفتار داشته و بر اساس شرایط خود و صنعت قرار گرفته در آن، به حیات فعلی خود ادامه داده اند.

کارخانجات و صنایع مختلفی در ایران برای محصولات خود، موضوع گارانتی را انتخاب نموده اند و هر یک بر اساس توان، تفکر تولید و یا شرایط محیطی، نحوه ای خاص از گارانتی را برای کالاهای خود در نظر گرفته اند.

در ذهنیت مردم ایران، گارانتی در واقع هیچ کاربردی ندارد زیرا اکثر شرکت ها بر اساس شرایط و تعهدات مالی، تمایل دارند از زیر بار تعهداد خود شانه خالی کرده و به نحوی گارانتی محصولات را رعایت ننمایند.

در ایران تولید کنندگان بر این باورند که اگر برای کالاهای خود گارانتی مناسبی قائل شوند و کالای تازه تولید شده را بر اساس ظوابط مناسب در صورت احراز مشکل واقعی برای مشتری تعویض نمایند، در ذهن خود اینگونه ترسیم می کنند که گویی محتمل ضرر مالی شده اند و تصور می کنند که تعویض کالای معیوب برای مشتری در واقع همان ضرر مالی و از دست دادن سود می باشد در حالی که این حد از خدمات و تعهد، در ذهن مشتری، شرکت تولید کننده را داری جایگاه ویژه ای می نماید و آن مشتری تا زمانی که الزام به مصرف آن کالا و یا توانایی استفاده از آن کالا را داشته باشد، همواره از کالاها و خدمات آن تولید کننده استفاده می کند و در واقع بازار آینده کالای تولید شده بدین روش، همواره تضمین و تأیید شده است.

البته باید خاطر نشان نمود که در ایران همچنان شرکت هایی هستند که با جدیدت به دنبال مشتری مداری و ارائه خدمات مناسب به مصرف کننده می باشند و تمایل دارند که تعهدات خود را در بهترین شرایط، اجرا نمایند.

در بخش کالاهای دیجیتال و آی تی، شرکت الماس پایتخت نیز در ادامه تفکر مشتری مدار، سعی دارد تا طبق اصول استاندارد تعریف شده این صنعت عمل نموده و تعهدات خود را در وهله اول مطابق با شرایط جهانی این صنعت و در گام بعدی، متناسب با نیاز مصرف کننده ایرانی تنظیم نماید.

 

گارانتی اپل در ایران

گارانتی اپل در ایران دارای داستان پیچیده ای از موفقیت ها و ناکامی ها می باشد. در سال های گذشته موضوع گارانتی محصولات اپل و آیفون، فراز و نشیب هایی در ایران  داشته است. همانطور که قبلا گفته شد موضوع گارانتی محصولات شرکت اپل در ایران، متأثر از شرایط پیرامونی کشور ایران و مسائل بین المللی می باشد.

از این رو در سالیان گذشته، شرکت های مختلفی با اداعای نمایندگی رسمی فروش و یا خدمات پس از فروش اپل در ایران مشغول به کار شده اند که در طی این سال ها تمامی آن ها به سرنوشت مشترکی دچار شده اند و نتیجه تمام این تبلیغات و اعلان ها، عدم خدمات مناسب برای مصرف کنندگان ایرانی محصولات اپل بود. اکثر این شرکت ها پس از مدتی تبلیغات و فعالیت، تعطیل شده و از بازار مصرف خارج شده اند و نهایتاً ضرر نهایی مشمول خریداران و دارندگان محصولات اپل در ایران شد.

با توجه به استقبال مصرف کنندگان ایرانی از محصولات اپل، نهادهای دولتی بر آن شدند که تمهیدی برای این مشکل اندیشیده تا خریداران این محصولات، علاوه بر استفاده از کالای مورد علاقه شان از خدمات مناسبی نیز بهره مند شوند.

از این رو طی دو سال اخیر، از سوی نهادهای دولتی یک لیست خاصی تحت عنوان “شرکت های دارای مجوز فروش و خدمات پس از فروش اپل” در ایران منتشر گردید. این لیست بیانگر این موضوع بود که به دلیل شرایط خاص سیاسی و تحریمی، شرکت هایی در ایران متولی موضوع فروش و علی الخصوص خدمات پس از فروش محصولات اپل باشند که نهایت بر اساس این رویکرد، لیست مذکور تنظیم و منتشر گردید.

متولیان دولتی در تشریح و نحوه انتخاب و بازگویی شرایط شرکت های گارانتی اپل در ایران، اینگونه توضیح داد که این شرکت ها بر اساس شرایط خاصی انتخاب شده اند. از جملة این شرایط این است که شرکت هایی می توانند خدمات محصولات اپل را ارائه دهند که در صنعت مذکور دارای سابقه اجرایی بلند مدت بوده و از خوشنامی مناسبی در این صنعت بهره مند باشند همچنین این شرکت ها می بایست دارای تجربه فنی، فضا اختصاصی و مناسب و نیز مجهز به ابزار فنی اینگونه خدمات باشند.

در حال حاضر شرکت الماس پایتخت به عنوان فروشنده محصولات اپل، گارانتی محصولات اپل را نیز بر عهده دارد و می تواند در خصوص تأمین کالا، قطعات و خدمات پس از فروش کلیه محصولات اپل بر اساس شاخص های سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان، خدمات ارزنده ای را برای مشتریان خود فراهم آورد.

 

گارانتی اپل شرکت الماس پایتخت

شرکت الماس پایتخت از جمله شرکت هایی است که در ایران به عنوان یک شرکت با سابقه و قدیمی در بخش محصولات اپل شناخته می شود. با کمی جستجو در فضای مجازی، می توانید متوجه شوید که در هر بخشی از اینترنت که موضوع محصولات اپل در ایران باشد به سادگی می توانید اثری از فعالیت های شرکت الماس پایتخت را مشاهده نمایید.

شرکت الماس پایتخت سابقه طولانی در بخش محصولات اپل دارد. شاید بتوان گفت کسانی که در گذشته از محصولات اپل استفاده می کردند، به نحوی یا محصول خود را از این شرکت خریداری نمودند و یا خدمات فنی و تعمیراتی متناسب با کالای خود را از شرکت الماس پایتخت دریافت کرده اند.

از آن گذشته تا به امروز، شرکت الماس پایتخت توانسته حضور مناسب و همیشگی خود را در این بازار حفظ نماید.

برای شرکت های با سابقه ای مانند شرکت الماس پایتخت که به عنوان فروشنده محصولات اپل شناخته می شوند، فروش کالا به تنهایی مهم نمی باشد، زیرا ضامن حیات و بقای این شرکت ها به کیفیت خدمات در بلند مدت بستگی دارد.

بخش انبوهی از مشتریان شرکت الماس پایتخت، خرید محصولات اپل را به واسطه این شرکت تجربه کرده اند و در هر به روز رسانی و یا تولید کالای جدید از سوی شرکت اپل، همان مشتریان قدیمی به واسطه تجربه ارتباطی مناسبی که با این شرکت داشته اند، مجدد اقدام به خرید محصولات جدید شرکت اپل از شرکت الماس پایتخت نموده اند.

بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در بخش فروش و خدمات پس از فروش باعث گردیده تا وجهه ای مناسب برای کلیه بخش های شرکت الماس پایتخت ایجاد گردد. از این رو گارانتی اپل در شرکت الماس پایتخت یک موضوع بسیار مهم است و این مجموعه تمام تلاش خود را برای ایجاد فضای مناسب ارتباطی با مشتریان به کار گرفته است.

 

اصلی ترین ویژگی گارانتی اپل شرکت الماس پایتخت

چرا گارانتی اپل الماس پایتخت؟

شرکت الماس پایتخت خود را متعهد نموده است که گارانتی محصولات اپل را برای تمامی خریداران این برند در ایران، فراهم نماید. اما ویژگی مهم این شرکت این است که گارانتی ارائه شده از سوی شرکت الماس پایتخت “دقیقاً و دقیقاً” طبق متن قانون گارانتی “شرکت اپل” می باشد. این نحوه تعهد و شرایط گارانتی در واقع ترجه رسمی شرایط گارانتی اپل در آمریکا و سایر کشورهای دنیا می باشد.

شرکت الماس پایتخت خود را موظف می داند تمامی بندهای گارانتی شرکت اپل که در سایت اصلی خود منتشر نموده است را برای مشتریان خود فراهم آورد. در واقع شرکت الماس پایتخت قوانین گارانتی و خدمات پس از فروش خود را منطبق بر اطلاع رسانی ها و شرایط واقعی شرکت اپل تعریف و سازماندهی نموده است. مدل ارتباطی و مدل ارائه خدمات پس از فروش در شرکت الماس پایتخت دقیقا بر اساس الگوی شرکت اپل طراحی شده است.

شرکت الماس پایتخت برای ارائه گارانتی واقعی و معتبر محصولات اپل، قوانین جهانی شرکت اپل را با روش های کاربردی و متناسب با فضای ایران تنظیم نموده و به گونه ای فرایندهای خدمات پس از فروش را برای مشتریان خود روش بندی نموده است که هر خریدار پس از خرید محصول مورد نظر خود، از همان خدماتی در ایران بهره مند شود که یک شخص در کشور آمریکا در هنگام خرید محصولات اپل برخوردار است.

 

انواع گارانتی اپل در شرکت الماس پایتخت

همانطور که میدانید شرکت اپل در سراسر دنیا به یک شیوه فرایندهای خدماتی خود را ارائه می دهد. در حالت کلی شرکت اپل دو نوع گارانتی دارد. گارانتی اول به عنوان گارانتی عمومی شناخته می شود و گارانتی دوم نیز به عنوان بیمه اپل شناخته می شود. از این رو شرکت الماس پایتخت نیز در ادامه روش جهانی شرکت اپل به مشتریان خود دو نوع گارانتی ارائه می دهد و در صورت نیاز و خواست مشتری، می تواند گارانتی عمومی و یا بیمه اپل را به واسطه محصول مورد نظر ارائه نماید.

 

طبق گزارش یکی از سایت های معتبر خبری و فعال در بخش فناوری اطلاعات، محتوای خاصی از یک دفترچه راهنمای گارانتی محصولات اپل که این دفترچه منسوب به شرکت اپل می باشد، منتشر شده است که در آن برخی از شرایط گارانتی و یا مسائل مربوط به خدمات پس از فروش این برند را بیان نموده است.

این دفترچه حاوی اطلاعات اختصاصی در خصوص اینکه شرکت اپل برای ارائه خدمات و گارانتی به مشتریان خود چگونه رفتار می کند می باشد. در این اطلاعات قوانینی وجود دارد که مشخص می کند شرکت اپل برای محصولات خود چه مواردی را در نظر گرفته است تا بر اساس آن موارد، محصول مورد نظر مشمول شرایط گارانتی و یا خدمات پس از فروش بشود.

شرکت الماس پایتخت گارانتی اپل را به عنوان اصول اولیه تعهدات و خدمات پس از فروش خود در نظر گرفته است و از این رو قوانین مندرج در شرکت اپل به عنوان قوانین و شرایط گارانتی فعلی این شرکت در ایران محسوب می شود.

در این دفترچه الزامات تعمیر گوشی، ارائه خدمات پس از فروش و شرایط گارانتی محصولات تشریح گردیده است. و نیز در خصوص شرایط خارج شدن دستگاه اپل از گارانتی و مواردی که شامل گارانتی نمی باشند هم توضیحاتی داده شده است.

در حال حاضر اپل اعلام نموده است که گوشی هایی که فاقد شرایط گارانتی باشند از امتیاز دریافت خدمات گارانتی خارج می شوند.

از جمله موارد مهمی اشاره شده در این دفترچه، تعمیر محصولات اپل توسط افراد غیر مجاز و غیر فنی می باشد. بر اساس اطلاع رسانی مجوعه بیزینس اینسایدر، این دفترچه راهنما دارای 22 صفحه‌ می باشد و در  تاریخ  3 مارس سال 2017 منتشر شده است. البته لازم به ذکر است که این دفترچه توضیحات گارانتی، ظاهراً انتشار عمومی و جهانی نیافته است و از نگاه شرکت اپل صرفاً جهت اطلاع می باشد.

شرکت اپل نام این دفترچه را دفترچه “راهنمای تعمیر و بازرسی بصری-مکانیکی” به اختصار ‪VMI گذاشته است. در بخش اختصاصی گوشی های آیفون در این دفترچه ما مشاهده می کنیم که این شرکت شرایط لازم برای استفاده از گارانتی یا ابطال آن برای آیفون‌های 6، 6 پلاس، 6 اس، 6 اس پلاس و 7 پلاس را تشریح نموده است و نسبت به این شرایط قوانین جهانی خدمات پس از فروش  خود را در بخش محصولات اپل بیان نموده است.

 

ظاهراً طبق نظر شرکت اپل ایرادهایی که در زیر به آن اشاره می شود جزو شرایط گارانتی محسوب می گردد:

1-      شکستگی در قسمت زیرین شیشه صفحه نمایش

2-      به هم ریختگی پیکسل‌های صفحه

3-      ناهمترازی فوم دوربین فیس‌تایم

4-      ترک‌های ریز روی شیشه بیرونی و صفحه نمایش بدون اثر ضربه

طبق آنچه که در این دفترچه آمده است. گوشی‌هایی که آسیب‌های یاد شده به آن وارد شده باشد در بخش پوشش قوانین گارانتی قرار خواهند گرفت.

 

خدمات خارج از گارانتی طبق قوانین جهانی شرکت اپل

شرکت اپل در این دفترچة راهنما برخی از شرایطی که خارج از گارانتی می باشد را نیز بیان نموده است. البته لازم به ذکر است که شرکت اپل تصریح نموده است که این شرایط خارج از قوانین گارانتی می باشد اما می تواند در شرایط ارائه خدمات قرار گیرد. یعنی آنکه برای رفع موانع مذکور از مشتری هزینه دریافت می شود. شرایط شرکت اپل در خصوص قوانین خارج از گارانتی شامل موارد زیر می شود:

1-      شکستگی ‪ LCD

2-      خرابی دوربین به دلیل تماس با نور لیزر

3-      ساییدگی و خراش شدید

4-      سوراخ شدن گوشی

5-      ترک‌های زیاد روی شیشه صفحه نمایش

6-      آسیب دیدگی کانکتورها

نکته: تمام شرایط ذکر شده، دقیقاً طبق گفته شرکت اپل و مطابق با قوانین جهانی این برند می باشد.

شرکت اپل همچنین اعلام نمود که آسیب یا دست‌ کاری عمدی، جدا کردن یک قسمت از اجزای سخت افزاری گوشی، استفاده از باتری‌های غیر اپلی سبب می گردد تا شرکت اپل محصول مورد نظر را فاقد شرایط لازم برای دریافت خدمات تعمیر یا تعویض تشخیص دهد.

همچنین شرکت اپل اعلام نمود که اگر خریداران محصول جزو آن دسته از مشتریانی باشند که از خدمات‪ +AppleCare استفاده میکنند قادر خواهند بود تا در بعضی از موارد فوق، از خدمات گارانتی استفاده نمایند.

البته شرکت اپل اعلام نموده است برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی خدمات سخت افزاری‪ +AppleCare حداکثر دو آسیب غیرعمدی را تحت پوشش قرار میدهد و برای برطرف کردن آسیب‌های وارده به صفحه نمایش، 29 دلار و برای هرگونه آسیب دیگر 99 دلار از مشتریان خود دریافت می نماید.

 

گارانتی اپل در بخش آسیب مایعات

در دفترچه راهنمای گارانتی ‪VMI شرکت اپل بخشی نوشته شده است که به آسیب‌ های ناشی از تماس محصولات اپل با آب یا سایر مایعات می پردازد.

طبق قوانین شرکت اپل در بخش گارانتی و یا تعمیرات، شاخصه ای تحت عنوان “‪LCI” وجود دارد. این شاخصه در واقع روش سنجش و بررسی گوشی در هنگام برخورد دستگاه با مایعات محیطی می باشد. این پروتکل به تکنسین های فنی و تعمیراتی شرکت اپل آموزش می دهد که چگونه یک دستگاه را از بابت تماس با مایعات محیطی بررسی و ارزیابی کنند.

این روش بازرسی به تکنسین ها کمک می کند تا تشخیص دهند که دستگاه مورد نظر آیا با مایعات تماس داشته است یا نه، و یا تشخیص دهند که میزان آسیب مایعات در دستگاه به چه میزان می باشد. زیرا گاهی ممکن است که صاحب دستگاه در هنگام مراجعه به واحد تعمیرات، در خصوص دستگاه خود تمام حقیقت را بیان نکند، در این حالت است که کارشناسان با استفاده از روش مورد نظر، در خصوص ادعای مشتری از بابت آب خوردگی یا عدم این موضوع، واقعیت مسئله را تشخیص می دهند و در ادامه بر اساس این روش تشخیص، تعیین می گردد که آیا دستگاه مورد نظر مشمول گارانتی و یا خدمات می شود یا خیر.

تکنسین های تعمیراتی شرکت اپل پس از آنکه تشخیص داده که دستگاه دچار آب خورده گی شده است از صاحب دستگاه سوال نموده و اگر صاحب دستگاه منکر این موضوع شود، تکنسین ها موظف هستند که با استفاده از شاخص ارزیابی ‪LCI دستگاه را چک نموده و میزان و تأثیرات آبخوردگی را برای مشتری مستند سازی نمایند. پس از این مستند سازی و تفهیم به مشتری، شرایط گارانتی مجدد برای مشتری یادآوری شده و دستگاه مورد نظر از شرایط گارانتی خارج می شود.

همچنین در این دفترچه تصریح شده که شرکت اپل آسیب‌های ظاهری دستگاه ها را از قبیل شکستگی لبه گوشی، فرو رفتگی، خراش و ساییدگی را تحت پوشش گارانتی قرار نداده و این عوامل را جزو خطای انسانی کاربر محاسبه میکند.

 

نکته بسیار مهم گارانتی اپل

شرکت اپل در یک قوانین کلی و بین المللی تصریح نموده است که تمامی حوادث و نواقصی که توسط مشتری برای دستگاه به وجود آید را خارج از شرایط گارانتی و یا در برخی از موارد خارج از شرایط خدمات قرار می دهد و از طرفی دیگر نیز مسئولیت هر گونه اشتباه و یا خطای تولید که از سوی خود شرکت اپل ایجاد شده باشد را برعهده گرفته و ضایعة ایجاد شده را تحت پوشش گارانتی خود قرار می دهد.

 

شرایط گارانتی شرکت الماس پایتخت

گارانتی محصولات اپل در ایران توسط شرکت الماس پایتخت

شرکت الماس پایتخت نیز طبق تمامی موازین و قوانین بین المللی شرکت اپل عمل نموده و بر همان اساس خدمات و گارانتی خود را برای محصول فروخته شده ارائه می نماید. از این رو شرکت الماس پایتخت این امکان را دارد تا تمامی محصولات شرکت اپل را در ایران، گارانتی نماید و برای مصرف کنندگان این برند امنیت خاطر مناسبی را در بخش استفاده از گارانتی معتبر ایجاد نماید. شرایط کلی گارانتی شرکت الماس پایتخت شامل موارد زیر می باشد:

1-      ارائه گارانتی عمومی (منطبق بر شرایط گارانتی عمومی در سایت شرکت اپل)

2-      ارائه گارانتی بیمه اپل (منطبق بر شرایط اعلام شده در سایت شرکت اپل ‪AppleCare)

3-      تأمین قطعات با کیفیت برای تعمیرات

4-      ارائه خدمات پس از فروش مناسب

5-      ارائه تعمیرات فنی و اختصاصی

 

مهم ترین ویژگی گارانتی شرکت الماس پایتخت

اگر شما دارنده محصولات شرکت اپل هستید، مطمناً به گارانتی این محصولات بسیار اهمیت خواهید داد. اما مطمئناً هر نوع گارانتی در ایران شاید نتواند سرعت عمل و کیفیت “گارانتی اپل الماس پایتخت” را داشته باشد.

شرکت الماس پایتخت برای دست رسی به قطعات با کیفیت و اورجینال و ارائه خدمات تخصصی و مستقیم و عرضه گارانتی با کیفیت، هر ماه 2 مرتبه محصولات شامل گارانتی اپل را به کشور کانادا ارسال و گارانتی مستقیم اپل را از شعبه کشور کانادا دریافت می کند.

از این رو مشتریان، خریداران و مصرف کنندگان محصولات اپل فروخته شده توسط شرکت الماس پایتخت در ایران، با یک گارانتی با کیفیت و اصلی مواجه می باشند و در صورت بروز مشکل در این بخش، به سادگی دستگاه به خارج از کشور منتقل و در شعبه اصلی این شرکت (اپل) در کشور کانادا به مشکل آنها رسیدگی و مسئله مرتفع می شود.

 

 

قیمت ایفون ۱۱


لینک های دانلود
لینک کوتاه‌ :
مطالب مرتبط
برچسب ها

برترین مطالب آهنگ فاخر
روز هفته ماه سال
دسته بندی خوانندگان